NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Калейдоскоп Алберт Мамриев открива 14-ото издание на „Пиано екстраваганца”
4807
Калейдоскоп

Алберт Мамриев открива 14-ото издание на „Пиано екстраваганца”

С клавирен рецитал на Алберт Мамриев тази вечер започва 14-ото издание на „Пиано екстраваганца”, съобщават от екипа на международния фестивал. Пианистът, диригент и музикален продуцент Алберт Мамриев е роден в Дагестан. Учи при баща си – известният музикант Янкел Мамриев, при проф. Александър Бакулов и проф

| 19 Октомври 2024, 08:00 ч.
Алберт Мамриев открива 14-ото издание на „Пиано екстраваганца”
Алберт Мамриев открива 14-ото издание на „Пиано екстраваганца”
Снимка © DFA

С клавирен рецитал на Алберт Мамриев тази вечер започва 14-ото издание на „Пиано екстраваганца”, съобщават от екипа на международния фестивал.

Историята на Националния съюз на трудово-производителните кооперации ще бъде показана в изложба в Габрово на 22 октомври в Регионален център за развитие на социалната икономика – Габрово. Това съобщи Меглена Златева, iтарши сътрудник по управление на европейски проекти и програми – „Връзки с обществеността“ в Регионален център за развитие на социалната икономика – Габрово.

Изложбата е реализирана от Националния съюз на трудово-производителните кооперации и Държавна агенция „Архиви“. Експозицията проследява историята на създаването на Съюза на занаятчийските производителни кооперации от 1919 г. до днес. Негов правоприемник в наши дни е Националният съюз на трудово-производителните кооперации. Включени са архивни документи, страници от печатни издания и фотографии, които показват развитието му в отделни исторически периоди и настоящата м

Целта на артиста е да съумее да създаде ново визуално пространство. Да повтаряш това, което е направил Създателят, е много по-лесно, а и има вече технологии, които го правят съвършено. Ние трябва да измислим нещо, което не съществува, един нов свят, а това хич не е лесно. Моцарт е казал, че не са важни тоновете, а паузата между тях. Всъщност целият живот е изграден върху ритъма, а за да го има, трябва да има пауза, иначе няма ритъм, няма живот. Това каза художникът проф. Димитър Чолаков, който открива тази вечер самостоятелна изложба живопис във Варненската градска художествена галерия „Борис Георгиев“.  

Самият той се чувства по-добре в своя свят, в който за него е важен процеса на работа. „Дали ще се хареса творбата или не няма значение, щом на мен ми е интересно, значи ще я направя. Рисувам първо за себе си, не се съобразявам с някакви конюнктури и така би трябвало да

България ще бъде домакин на Общото събрание на CISAC – световната авторско-правна конфедерация, която обединява 227 организации – членове от 116 държави, съобщават от българското дружество на композитори и автори „Музикаутор“, домакин на събитието.

По думите им новината е потвърдена от централния офис на CISAC в Париж, а датата е 28 май 2025 г. У нас се очаква да пристигнат над 300 делегати от целия свят, които ще обсъдят действията на организацията за развитие на музикалната индустрия в глобален план.

„Това е потвърждение за „Музикаутор“, че международните ни партньори показват високо ниво на доверие към българското дружество, като отчитат усилията и постигнатите резултати въпреки сложната среда за развитие на авторските права в България“, посочи изпълни

Изпълнителят Веселин Маринов изнесе вчера концерт в читалище "Братя Миладинови-1914"- Петрич.

"Винаги съм имал респект към Петрич, защото това е градът на Евтим Евтимов, който ме накара да обичам българската литература", каза певецът .

Той допълни, че от града е и композиторът Светослав Лобошки, с когото е свързан професионалният път на изпълнителя през последните години.

Певецът представи в Петрич новия си албум "Лесен за обичане" и своя биографична книга, издадена по повод юбилея му.

Културните прояви в Народното читалище "Братя Миладинови" продължават през октомври с гостуване на Драматичен театър „Никола Вапцаров“ - Благоевград с постановката „Железният светилник“. На 24 октомври ще бъде представена театралната постановка „Съседите отгоре“.

Предстои тържественото отбелязване и на 110-годишния юбилей на чит

Банкси публикува снимка на графит с три маймуни от нова колекция с животински мотиви, съобщи Прес асосиейшън/ДПА.

Това е третата композиция, призната от британския уличен художник тази седмица. В сряда художникът от Бристол публикува в Инстаграм снимка на маймуните, които сякаш се люлеят на моста на метростанция "Брик Лейн" в Източен Лондон.

Предишните творби на Банкси бяха с една коза през първия ден и два слона през втория ден.

Във вторник Банкси публикува снимка на два силуета на слонове, подаващи се от прозорци, с насочени един към друг хоботи. Преди това публикува снимка на графит с коза, стъпила на върха на стена близо до моста Кю в Ричмънд. Той не е написал текст към нито една от публикациите в Инстаграм, което подхрани предположения за тяхното значение.

Три маймуни са свързани с японската поговорка "не виждай зло, не чувай зло, не говори зло". В

Пианистът, диригент и музикален продуцент Алберт Мамриев е роден в Дагестан. Учи при баща си – известният музикант Янкел Мамриев, при проф. Александър Бакулов и проф. Николай Костилев в Централното музикално училище на Московската консерватория „Чайковски“, както и при проф. Сергей Доренски, при професор Арие Варди в Музикалната академия „С. Рубин“ към университета в Тел Авив и в Хановерския университет за музика, драма и медии.

В Софийската градска художествена галерия той ще изпълни творби от Р. Вагнер/Ф. Лист – Feierlicher Marsch из „Парсифал“, Walhall из „Пръстенът на нибелунгите“, O du mein holder Abendstern из „Танхойзер“, Lohengrins Verweis an Elsa из „Лоенгрин“, Ballade из „Летящият холандец“ и „Santo Spirito Cavaliere“ из „Риенци“, както и собствени разработки на Вагнер.

Както информирахме, на 23 октомври е дебютният концерт на младия български пианист Теодор Пазов, който учи в академията в Хамбург. На 29 октомври Симеон Гошев представя по-малко познат репертоар, по думите на Людмил Ангелов. На 31 октомври е участието на номинирания за „Грами“ и роден в Куба пианист Иван Мелон Люис. На 2 ноември гостува италиански квинтет, в който са Епифанио Комис – пиано, Енцо Лигрести – цигулка, Джовани Анастазио – цигулка, Алберто Саломон – виола, и Бенедето Мунцоне – виолончело. Събитието на 29 октомври е в камерна зала „България“, на 31 октомври – в Sofia Live Club, останалите са в Софийската градска художествена галерия (СГХГ).  

Камерният ансамбъл „Софийски солисти“ с диригент Константин Добройков и италианските пианисти Паоло Франчезе и Амели Сакаи-Иванова закриват фестивал, чийто артистичен директор е Людмил Ангелов.

Нина Николина представя концерт-спектакъла „Любовни народни песни“ с нов сценарий и репертоар. Събитието е на 24 октомври в Sofia Live Club, съобщават организаторите. 

По думите им, с намигване, чар и завиден артистизъм, Нина Николина разказва еротични фолклорни текстове от закачливите, пиперливи любовни народни песни. В програмата са включени и две любовни песни от Балканите – Албания и Босна, които Нина Николина изпълнява с оригиналните им текстове.

Новият член във формацията е Мартин Денев, пиано. Джазмен, пианист,  композитор, диджей, с издадени над 20 албума на лейбъли в Англия, Германия, Индонезия, Австралия, Китай и Америка, като много от композициите се изкачват до челни позиции в най-реномираните световни класации за съвременна електронна музика.&nb

Френският режисьор Жак Одиар е „ужасен“ от предстоящата надпревара за „Оскар“ за филма му „Емилия Перес“, предаде АФП.

Мюзикълът на Одиар за мексикански наркотрафикант, който сменя пола си, вече е спряган за престижната награда на филмовата академия на САЩ.

„Ужасен съм“, каза режисьорът пред АФП в Лос Анджелис преди премиерата на филма в САЩ в петък. „Има нещо тревожно в масовия успех“. През следващите месеци Одиар ще пътува между Франция и Съединените щати.

Платформата Нетфликс е закупила десетия му пълнометражен филм за излъчване от 13 ноември. 

Носител на наградата на журито на кинофестивалa в Кан, този некласифициран филм разказва за покаянието на мексиканския наркобарон Манитас. Въпреки, че той има власт и пари, Манитас решава да инсценира собствената си смърт, за да осъществи най-сък

Симфониета Видин започва концертно турне „Музика на всички времена“ с изявени солисти от България, Гърция и Кипър. В програмата ще звучат популярни произведения от Йохан Щраус, Джакомо Пучини, Жорж Бизе, Бела Барток, Франц Лехар, а също френска, италианска и испанска съвременна музика. Това каза диригентът Петър Димитров.

На сцената заедно с музикантите от оркестъра ще се изявят солистите Християна Лоизу, българският и гръцкият тенори Марио Николов и Георгиос Филаделфевс, както и младата цигуларка Киара Николова, уточни маестро Димитров. Специално за публиката на концертната поредица сме подготвили и вълнуваща музикална изненада, отбеляза той.

От 4 до 7 септември турнето „Музика на всички времена“ ще гостува в Смолян, Девин, Чепеларе и в Open air Theatre - Аспровалта, Гърция.

Откриване на фотоизложба, припомняща лицата на джаз фестивала в Русе, предшества началото на 48-ото издание на музикалния форум.

Снимките са подредени във фоайето на Доходното здание в крайдунавския град. По-голямата част от снимките са дело на фотографа Петър Стаменков. 

"Той обича да говори чрез своята камера, а като погледнете неговите творби, можете да надникнете и в неговото сърце, и в неговия ум, и да разберете, че това е един човек, който е верен на изкуството", каза за Стаменков директорът на общинското предприятие "Русе Арт" Мариан Савов. 

Самият фотограф коментира , че част от черно-белите снимки, показващи Петър Петров – Парчето, поставил началото на джаз фестивала в Русе през 1975 г., както и Стайко Стайков и другите основоположници на форума, са от архива на Клуба на дейците на културата. 

"Някои от тези снимки ги скани

Картини на Николай Янакиев, създадени през последните четири години, ще бъдат показани в изложбата „Фрагменти от пътя“.

Експозицията ще бъде представена от 28 октомври до 22 ноември в Съюза на българските художници (СБХ) – „Шипка“ 6, съобщават организаторите.

От екипа отбелязват, че изложбата в галерията на „Шипка“ 6 е втора за художника в тази юбилейна за него година след серията живописни картини върху хартия, събрани под мотото „Безгранично“ в музей-галерия „Анел“ в София.

„Николай Янакиев получава висока оценка за творчеството си още в началото на своята кариера. От години творбите му са притегателен обект за колекционерите. Утвърден с таланта си в съвременната култура, Янакиев има привилегията да общува отблизо с личности като Станислав Стратиев, Иван Вукадинов, Боян Радев и Татяна Лол

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Днес бяха открити две изложби по повод годишнини от рождението на известни български художници
Изложби по повод годишнини от рождението на двама известни български художници бяха открити днес в Регионалния исторически музей (РИМ) във Враца. Първата е подредена в художествен ...
Дилиана Перфанов с първа самостоятелна изложба
Близо 20  картини представя в своята първа самостоятелна изложба 18-годишната Дилиана Перфанов във Велико Търново. В интервю дванайсетокласничката от Хуманитарната гимназия & ...
Виена отново е в ритъма на валса
Карнавалната традиция във Виена и до днес е жива. Всяка година в австрийската столица се провеждат повече от 450 бала, съобщи община Виена. Началото на балния сезон беше както вин ...
„Предстоящо откриване“ - театър на сенките 35 години след падането на Берлинската стена
Инсталацията „Предстоящо откриване“ е театър на сенките с горе-долу всичко, което се случва в нашите глави и в главите на много хора наоколо 35 години след падането на ...
Художникът Ясен Григоров представя „Последна изложба, преди да стана световноизвестен“
Художникът Ясен Григоров представя „Последна изложба, преди да стана световноизвестен“. Тя е подредена до 30 ноември в софийската галерия „Прегърни ме", съобщава ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Хиляди пяха и танцуваха с „Молец“
„Молец“ завърши поредица от концерти в зала „Арена 8888 София“ на 21 ноември вечерта. Хиляди фенове пяха и танцуваха с Крис и Юли по време на шоуто, наречен ...
Днес бяха открити две изложби по повод годишнини от рождението на известни български художници
Изложби по повод годишнини от рождението на двама известни български художници бяха открити днес в Регионалния исторически музей (РИМ) във Враца. Първата е подредена в художествен ...
Дилиана Перфанов с първа самостоятелна изложба
Близо 20  картини представя в своята първа самостоятелна изложба 18-годишната Дилиана Перфанов във Велико Търново. В интервю дванайсетокласничката от Хуманитарната гимназия & ...
Портрет на Артюр Рембо, нарисуван от Пол Верлен, ще бъде продаден на търг
Портрет на поета Артюр Рембо, нарисуван от неговия любовник Пол Верлен на неизвестна дата, ще бъде продаден на търг в Париж на 2 декември, предаде АФП. Първоначалната оценка на тв ...
В Кюстендилският театър ще представят пиеса, която не е поставяна в България
Сатиричната комедия „Астория“ от Юра Зойфер, ще гостува в Общински драматичен театър Кюстендил, съобщават трупата. Пиесата се поставя за първи път в България и разглежд ...
Тикер в 23:00 ч.
„Молец“ завърши поредица от концерти в зала „Арена 8888 София& ...
Начало Калейдоскоп
4807
Калейдоскоп

Алберт Мамриев открива 14-ото издание на „Пиано екстраваганца”

С клавирен рецитал на Алберт Мамриев тази вечер започва 14-ото издание на „Пиано екстраваганца”, съобщават от екипа на международния фестивал.Пианистът, диригент и музикален продуцент Алберт Мамриев е роден в Дагестан.

| 19 Октомври 2024, 08:00 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Алберт Мамриев открива 14-ото издание на „Пиано екстраваганца”
Алберт Мамриев открива 14-ото издание на „Пиано екстраваганца”
Снимка © DFA

С клавирен рецитал на Алберт Мамриев тази вечер започва 14-ото издание на „Пиано екстраваганца”, съобщават от екипа на международния фестивал.

Пианистът, диригент и музикален продуцент Алберт Мамриев е роден в Дагестан. Учи при баща си – известният музикант Янкел Мамриев, при проф. Александър Бакулов и проф. Николай Костилев в Централното музикално училище на Московската консерватория „Чайковски“, както и при проф. Сергей Доренски, при професор Арие Варди в Музикалната академия „С. Рубин“ към университета в Тел Авив и в Хановерския университет за музика, драма и медии.

Историята на Националния съюз на трудово-производителните кооперации ще бъде показана в изложба в Габрово на 22 октомври в Регионален център за развитие на социалната икономика – Габрово. Това съобщи Меглена Златева, iтарши сътрудник по управление на европейски проекти и програми – „Връзки с обществеността“ в Регионален център за развитие на социалната икономика – Габрово.

Изложбата е реализирана от Националния съюз на трудово-производителните кооперации и Държавна агенция „Архиви“. Експозицията проследява историята на създаването на Съюза на занаятчийските производителни кооперации от 1919 г. до днес. Негов правоприемник в наши дни е Националният съюз на трудово-производителните кооперации. Включени са архивни документи, страници от печатни издания и фотографии, които показват развитието му в отделни исторически периоди и настоящата м

Целта на артиста е да съумее да създаде ново визуално пространство. Да повтаряш това, което е направил Създателят, е много по-лесно, а и има вече технологии, които го правят съвършено. Ние трябва да измислим нещо, което не съществува, един нов свят, а това хич не е лесно. Моцарт е казал, че не са важни тоновете, а паузата между тях. Всъщност целият живот е изграден върху ритъма, а за да го има, трябва да има пауза, иначе няма ритъм, няма живот. Това каза художникът проф. Димитър Чолаков, който открива тази вечер самостоятелна изложба живопис във Варненската градска художествена галерия „Борис Георгиев“.  

Самият той се чувства по-добре в своя свят, в който за него е важен процеса на работа. „Дали ще се хареса творбата или не няма значение, щом на мен ми е интересно, значи ще я направя. Рисувам първо за себе си, не се съобразявам с някакви конюнктури и така би трябвало да

България ще бъде домакин на Общото събрание на CISAC – световната авторско-правна конфедерация, която обединява 227 организации – членове от 116 държави, съобщават от българското дружество на композитори и автори „Музикаутор“, домакин на събитието.

По думите им новината е потвърдена от централния офис на CISAC в Париж, а датата е 28 май 2025 г. У нас се очаква да пристигнат над 300 делегати от целия свят, които ще обсъдят действията на организацията за развитие на музикалната индустрия в глобален план.

„Това е потвърждение за „Музикаутор“, че международните ни партньори показват високо ниво на доверие към българското дружество, като отчитат усилията и постигнатите резултати въпреки сложната среда за развитие на авторските права в България“, посочи изпълни

Изпълнителят Веселин Маринов изнесе вчера концерт в читалище "Братя Миладинови-1914"- Петрич.

"Винаги съм имал респект към Петрич, защото това е градът на Евтим Евтимов, който ме накара да обичам българската литература", каза певецът .

Той допълни, че от града е и композиторът Светослав Лобошки, с когото е свързан професионалният път на изпълнителя през последните години.

Певецът представи в Петрич новия си албум "Лесен за обичане" и своя биографична книга, издадена по повод юбилея му.

Културните прояви в Народното читалище "Братя Миладинови" продължават през октомври с гостуване на Драматичен театър „Никола Вапцаров“ - Благоевград с постановката „Железният светилник“. На 24 октомври ще бъде представена театралната постановка „Съседите отгоре“.

Предстои тържественото отбелязване и на 110-годишния юбилей на чит

Банкси публикува снимка на графит с три маймуни от нова колекция с животински мотиви, съобщи Прес асосиейшън/ДПА.

Това е третата композиция, призната от британския уличен художник тази седмица. В сряда художникът от Бристол публикува в Инстаграм снимка на маймуните, които сякаш се люлеят на моста на метростанция "Брик Лейн" в Източен Лондон.

Предишните творби на Банкси бяха с една коза през първия ден и два слона през втория ден.

Във вторник Банкси публикува снимка на два силуета на слонове, подаващи се от прозорци, с насочени един към друг хоботи. Преди това публикува снимка на графит с коза, стъпила на върха на стена близо до моста Кю в Ричмънд. Той не е написал текст към нито една от публикациите в Инстаграм, което подхрани предположения за тяхното значение.

Три маймуни са свързани с японската поговорка "не виждай зло, не чувай зло, не говори зло". В

В Софийската градска художествена галерия той ще изпълни творби от Р. Вагнер/Ф. Лист – Feierlicher Marsch из „Парсифал“, Walhall из „Пръстенът на нибелунгите“, O du mein holder Abendstern из „Танхойзер“, Lohengrins Verweis an Elsa из „Лоенгрин“, Ballade из „Летящият холандец“ и „Santo Spirito Cavaliere“ из „Риенци“, както и собствени разработки на Вагнер.

Както информирахме, на 23 октомври е дебютният концерт на младия български пианист Теодор Пазов, който учи в академията в Хамбург. На 29 октомври Симеон Гошев представя по-малко познат репертоар, по думите на Людмил Ангелов. На 31 октомври е участието на номинирания за „Грами“ и роден в Куба пианист Иван Мелон Люис. На 2 ноември гостува италиански квинтет, в който са Епифанио Комис – пиано, Енцо Лигрести – цигулка, Джовани Анастазио – цигулка, Алберто Саломон – виола, и Бенедето Мунцоне – виолончело. Събитието на 29 октомври е в камерна зала „България“, на 31 октомври – в Sofia Live Club, останалите са в Софийската градска художествена галерия (СГХГ).  

Нина Николина представя концерт-спектакъла „Любовни народни песни“ с нов сценарий и репертоар. Събитието е на 24 октомври в Sofia Live Club, съобщават организаторите. 

По думите им, с намигване, чар и завиден артистизъм, Нина Николина разказва еротични фолклорни текстове от закачливите, пиперливи любовни народни песни. В програмата са включени и две любовни песни от Балканите – Албания и Босна, които Нина Николина изпълнява с оригиналните им текстове.

Новият член във формацията е Мартин Денев, пиано. Джазмен, пианист,  композитор, диджей, с издадени над 20 албума на лейбъли в Англия, Германия, Индонезия, Австралия, Китай и Америка, като много от композициите се изкачват до челни позиции в най-реномираните световни класации за съвременна електронна музика.&nb

Френският режисьор Жак Одиар е „ужасен“ от предстоящата надпревара за „Оскар“ за филма му „Емилия Перес“, предаде АФП.

Мюзикълът на Одиар за мексикански наркотрафикант, който сменя пола си, вече е спряган за престижната награда на филмовата академия на САЩ.

„Ужасен съм“, каза режисьорът пред АФП в Лос Анджелис преди премиерата на филма в САЩ в петък. „Има нещо тревожно в масовия успех“. През следващите месеци Одиар ще пътува между Франция и Съединените щати.

Платформата Нетфликс е закупила десетия му пълнометражен филм за излъчване от 13 ноември. 

Носител на наградата на журито на кинофестивалa в Кан, този некласифициран филм разказва за покаянието на мексиканския наркобарон Манитас. Въпреки, че той има власт и пари, Манитас решава да инсценира собствената си смърт, за да осъществи най-сък

Симфониета Видин започва концертно турне „Музика на всички времена“ с изявени солисти от България, Гърция и Кипър. В програмата ще звучат популярни произведения от Йохан Щраус, Джакомо Пучини, Жорж Бизе, Бела Барток, Франц Лехар, а също френска, италианска и испанска съвременна музика. Това каза диригентът Петър Димитров.

На сцената заедно с музикантите от оркестъра ще се изявят солистите Християна Лоизу, българският и гръцкият тенори Марио Николов и Георгиос Филаделфевс, както и младата цигуларка Киара Николова, уточни маестро Димитров. Специално за публиката на концертната поредица сме подготвили и вълнуваща музикална изненада, отбеляза той.

От 4 до 7 септември турнето „Музика на всички времена“ ще гостува в Смолян, Девин, Чепеларе и в Open air Theatre - Аспровалта, Гърция.

Откриване на фотоизложба, припомняща лицата на джаз фестивала в Русе, предшества началото на 48-ото издание на музикалния форум.

Снимките са подредени във фоайето на Доходното здание в крайдунавския град. По-голямата част от снимките са дело на фотографа Петър Стаменков. 

"Той обича да говори чрез своята камера, а като погледнете неговите творби, можете да надникнете и в неговото сърце, и в неговия ум, и да разберете, че това е един човек, който е верен на изкуството", каза за Стаменков директорът на общинското предприятие "Русе Арт" Мариан Савов. 

Самият фотограф коментира , че част от черно-белите снимки, показващи Петър Петров – Парчето, поставил началото на джаз фестивала в Русе през 1975 г., както и Стайко Стайков и другите основоположници на форума, са от архива на Клуба на дейците на културата. 

"Някои от тези снимки ги скани

Картини на Николай Янакиев, създадени през последните четири години, ще бъдат показани в изложбата „Фрагменти от пътя“.

Експозицията ще бъде представена от 28 октомври до 22 ноември в Съюза на българските художници (СБХ) – „Шипка“ 6, съобщават организаторите.

От екипа отбелязват, че изложбата в галерията на „Шипка“ 6 е втора за художника в тази юбилейна за него година след серията живописни картини върху хартия, събрани под мотото „Безгранично“ в музей-галерия „Анел“ в София.

„Николай Янакиев получава висока оценка за творчеството си още в началото на своята кариера. От години творбите му са притегателен обект за колекционерите. Утвърден с таланта си в съвременната култура, Янакиев има привилегията да общува отблизо с личности като Станислав Стратиев, Иван Вукадинов, Боян Радев и Татяна Лол

Камерният ансамбъл „Софийски солисти“ с диригент Константин Добройков и италианските пианисти Паоло Франчезе и Амели Сакаи-Иванова закриват фестивал, чийто артистичен директор е Людмил Ангелов.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Днес бяха открити две изложби по повод годишнини от рождението на известни български художници
Дилиана Перфанов с първа самостоятелна изложба
Виена отново е в ритъма на валса
„Предстоящо откриване“ - театър на сенките 35 години след падането на Берлинската стена
Художникът Ясен Григоров представя „Последна изложба, преди да стана световноизвестен“
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Творчески отражения
Хиляди пяха и танцуваха с „Молец“
Калейдоскоп
Днес бяха открити две изложби по повод годишнини от рождението на известни български художници
Калейдоскоп
Дилиана Перфанов с първа самостоятелна изложба
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.